Tel. 502 502 252 e-mail: info@folkownia.pl
 • BONY PREZENTOWE

  Elegancko przygotowane bony prezentowe z myślą o wymagających klientach. Oryginalny prezent ludowy dla Twoich bliskich i kontrahentów.

 • BOŻE NARODZENIE

  Wyjątkowe dekoracje świąteczne w ludowym stylu. Piękne, ręcznie malowane bombki, ozdoby ceramiczne i inne dodatki na Boże Narodzenie. Znajdziesz tutaj wzory łowickie, kaszubskie, podhalańskie oraz mazowieckie. Misternie malowane pejzaże, kwiaty, koronki i ptaszki na bombkach. Oryginalne ozdoby świąteczne do Twojego domu. 

 • WIELKANOC NA LUDOWO

  Święta Wielkanocne mają bardzo bogatą tradycję i związaną z nimi  symbolikę. Do ludowych zwyczajów związanych z tym okresem należą: święcenie palm wielkanocnych, przygotowywanie święconki, malowanie pisanek czy Śmigus-Dyngus. Wszystkie te wielkanocne tradycje mają służyć przywitaniu wiosny i wszystkiego co nowe oraz przegonieniu zimy. Ozdoby wielkanocne mienią się pięknymi kolorami wiosny i pobudzają do życia. W koszyczkach wielkanocnych nie może zabraknąć bogato zdobionych jaj wielkanocnych, baranka , symbolicznej ilości chleba, kiełbasy, gałązek czy baby wielkanocnej. Ze świętami kojarzymy także inne ozdoby - kurczaczki czy zajączki wielkanocne, które w towarzystwie stroików wielkanocnych ozdobią nasz stół wielkanocny. Nie powinno na nim także zabraknąć tradycyjnego mazurka i innych potraw charakterystycznych dla tego okresu. Kolorowe pisanki, kraszanki czy wydmuszki pieczołowicie ozdabiane przez twórców ludowych, można także wykonać samodzielnie w domu wykorzystując do tego naturalne produkty lub inne ozdoby. Okres Wielkiej Nocy poprzedza Niedziela Palmowa w trakcie, której święcimy palmy wielkanocne wykonane z naturalnych materiałów i bibuły.

  W ofercie naszego folkowego sklepu znajdziesz piękne dekoracje wielkanocne od polskich artystów ludowych i najlepszych lokalnych producentów. Z nami udekorujesz koszyczek wielkanocny w ludowe wzory, ozdobisz stół pięknymi ozdobami nawiązującymi do tradycji ludowej i przygotujesz piękne wypięki z użyciem naszych grawerowanych wałków w wielkanocne wzory. Spędź Wielkanoc  w ludowym stylu w towarzystwie bliskich i pięknego otoczenia. Wyjątkowe ozdoby Twojego świątecznego stołu  - pięknie zdobione pisanki i wydmuszki, oryginalna ceramika ludowa i inne folkowe dekoracje. Wszystkie produkty nawiązujące do polskiej tradycji  i kultury ludowej, misternie przygotowane przez najlepszych naszych artystów. 

 • ŚLUB NA LUDOWO
na stronę

PREZENTY I ŚWIĘTA

Wybierając prezent dla osoby bliskiej, każdy poszukuje rzeczy wyjątkowej. Bardzo często jednak trudno o taką, zwłaszcza wśród powszechnych przedmiotów. Warto więc sięgnąć po upominki i prezenty nawiązujące do stylu folkowego, jak zestawy ceramiki, kubki, karty podarunkowe, koronki, akcesoria kuchenne, gotowe zestawy prezentowe złożone z kilku produktów. Tradycyjne akcenty dekoracyjne sztuki ludowej uczynią prezent wyjątkowym, idealnym na specjalne okazje. Za sprawą folkowego wzornictwa każdy prezent staje się oryginalny i ciekawy. Bogactwo sztuki ludowej sprawia też, że prezenty nawiązujące do folkloru są wspaniałym świątecznym upominkiem. 

Spośród folkowych wyrobów dostępnych w sklepie folkownia.pl wybierz idealny prezent dla osoby bliskiej.